Głównej zawartości

Działalność wydawnicza Instytutu obejmuje wydawnictwa periodyczne i zwarte (książkowe). Wysoką pozycję międzynarodową osiągnął wydawany przez Instytut od 1994 roku półrocznik Annals of Agricultural and Environmental Medicine (AAEM), który w roku 2000 uzyskał indeksację w najpoważniejszej światowej bazie danych Current Contens i jest indeksowany przez Institute for Scientific Information (ISI) w Filadelfii (tzw. Lista Filadelfijska).

Drugim czasopismem wydawanym przez Instytut jest Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu (wydawane od 1965 roku jako Medycyna Wiejska, następnie od 1995 roku jako Medycyna Ogólna), adresowany głównie do pracowników opieki zdrowotnej, szerokiego kręgu higienistów i organizatorów opieki zdrowotnej. Jest to jedyne polskie naukowe czasopismo medyczne zawierające również streszczenia i artykuły w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim. 

Od 2007 roku w Instytucie wydawane jest pismo Journal of Pre-Clinical and Clinical Research (JP-CCR). Jest to wielodyscyplinarny periodyk, którego celem jest promocja tematów z zakresu badań klinicznych i przedklinicznych, jak również wspieranie współpracy międzynarodowej w tych dziedzinach.

Ponadto, od 1994 roku wydawana jest seria wydawnicza Monografie Instytutu, w której dotychczas ukazało się ponad 58 pozycji.


Kontakt

Dział Obsługi Wydawnictw
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin

telefon: 81 71 84 491

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.