Głównej zawartości

Informacje dla klientów zlecających wykonanie badań

 Klienci proszeni są o pobranie i wypełnienie wymienionych poniżej dokumentów:

Umowa na wykonanie badań – Instytucja F/01/LZBSzZiP – dla Instytucji zlecających jednokrotne wykonanie badań. pdf icon 50
Umowa na wykonanie badań – pacjent prywatny F/02/ LZBSzZiP – dla pacjentów prywatnych zlecających jednokrotne wykonanie badań. Klienci prywatni proszeni są o dokonanie opłaty za badania zgodnie z umową i załączenie potwierdzenia wpłaty. Umowę należy przygotować w dwóch egzemplarzach. pdf icon 50
Skierowanie na badania diagnostyczne w Zakładzie Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii F/03/LZBSzZiP pdf icon 50

W celu zawierania umów na czas określony na wielokrotne świadczenie usług w zakresie badań w kierunku chorób odzwierzęcych i alergologicznych, Klienci Instytucjonalni proszeni są o kontakt z osobami:

  • Dr n. med. Violetta Zając - Pełnomocnik ds. Jakości; tel.: (81) 71-84-573 (555); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • Dr n. o zdr. Elżbieta Monika Galińska – Kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Zakładu Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii; tel. (81) 71-84-548 (555); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub wysłanie zapytania na adres e-mail Zakładu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas oczekiwania na wykonanie badań z zakresu chorób odzwierzęcych wynosi 15 dni roboczych, z zakresu alergologii – 35 dni.

Szczegóły dostępne pod numerem telefonu 81 71 84 555 (choroby odzwierzęce) lub 81 71 84 580 (alergologia), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed pobraniem oraz wysłaniem próbek materiału klient proszony jest o zapoznanie się i postępowanie zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcjach:

Pobieranie oraz przygotowanie materiału do badań IT/01/LZBSzZiP pdf icon 50
Transport materiału do badań IT/02/LZBSzZiP pdf icon 50
Oznakowanie przesyłki zawierającej materiał zakaźny pdf icon 50


Cennik usług

Cennik usług (aktualny) pdf icon 50
Cennik usług (od dnia 18.11.2021) pdf icon 50

Materiał do badań oraz wymagane dokumenty powinny być dostarczone do:

Punkt przyjmowania próbek
Zakładu Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii (skrzydło B, pokój nr 128A)
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.


Przesyłki kurierskie należy adresować:

Zakład Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii, Punkt Przyjmowania Próbek
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin


Uwaga!

ZBSzZiP nie pobiera oraz nie transportuje próbek przeznaczonych do badania. Odpowiedzialność za próbki obowiązuje ZBSzZiP od momentu przyjęcia próbek w Punkcie Przyjmowania Próbek.

Jeżeli dostarczona próbka lub dokumentacja nie spełniają wymagań Zleceniobiorcy wówczas badania mogą zostać wstrzymane, a klient jest natychmiast informowany o zaistnieniu takiej sytuacji.

Wyniki badań wraz z umową są wysyłane listem poleconym priorytetowym na adres podany na skierowaniu. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w siedzibie IMW, po uprzednim umieszczeniu takiej deklaracji na skierowaniu.

Odbiór przez inną osobę niż Zleceniobiorca możliwy jest po dostarczeniu pisemnego upoważnienia od Zleceniodawcy na druku:

Upoważnienie do odbioru wyników badań – F/07/LZBSzZiP pdf icon 50

Kontakt

Zakład Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin

telefon: 81 71 84 555

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.