Głównej zawartości

Informacje dla klientów zlecających wykonanie badań

 Klienci proszeni są o pobranie i wypełnienie wymienionych poniżej dokumentów:

Umowa na wykonanie badań – Instytucja F/01/LZBSzZiP – dla Instytucji zlecających jednokrotne wykonanie badań. pdf icon 50
Umowa na wykonanie badań – pacjent prywatny F/02/ LZBSzZiP – dla pacjentów prywatnych zlecających jednokrotne wykonanie badań. Klienci prywatni proszeni są o dokonanie opłaty za badania zgodnie z umową i załączenie potwierdzenia wpłaty. Umowę należy przygotować w dwóch egzemplarzach. pdf icon 50
Skierowanie na badania diagnostyczne w Zakładzie Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii F/03/LZBSzZiP pdf icon 50

W celu zawierania umów na czas określony na wielokrotne świadczenie usług w zakresie badań w kierunku chorób odzwierzęcych i alergologicznych, Klienci Instytucjonalni proszeni są o kontakt z osobami:

  • Dr n. med. Violetta Zając - Pełnomocnik ds. Jakości; tel.: (81) 71-84-573 (555); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • Dr n. o zdr. Elżbieta Monika Galińska – Kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Zakładu Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii; tel. (81) 71-84-548 (555); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub wysłanie zapytania na adres e-mail Zakładu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas oczekiwania na wykonanie badań z zakresu chorób odzwierzęcych wynosi 15 dni roboczych, z zakresu alergologii – 35 dni.

Szczegóły dostępne pod numerem telefonu 81 71 84 555 (choroby odzwierzęce) lub 81 71 84 580 (alergologia), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed pobraniem oraz wysłaniem próbek materiału klient proszony jest o zapoznanie się i postępowanie zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcjach:

Pobieranie oraz przygotowanie materiału do badań IT/01/LZBSzZiP pdf icon 50
Transport materiału do badań IT/02/LZBSzZiP pdf icon 50
Oznakowanie przesyłki zawierającej materiał zakaźny pdf icon 50


Cennik usług

Cennik usług (aktualny) pdf icon 50

Materiał do badań oraz wymagane dokumenty powinny być dostarczone do:

Punkt przyjmowania próbek
Zakładu Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii (skrzydło B, pokój nr 128A)
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.


Przesyłki kurierskie należy adresować:

Zakład Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii, Punkt Przyjmowania Próbek
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin


Uwaga!

ZBSzZiP nie pobiera oraz nie transportuje próbek przeznaczonych do badania. Odpowiedzialność za próbki obowiązuje ZBSzZiP od momentu przyjęcia próbek w Punkcie Przyjmowania Próbek.

Jeżeli dostarczona próbka lub dokumentacja nie spełniają wymagań Zleceniobiorcy wówczas badania mogą zostać wstrzymane, a klient jest natychmiast informowany o zaistnieniu takiej sytuacji.

Wyniki badań wraz z umową są wysyłane listem poleconym priorytetowym na adres podany na skierowaniu. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w siedzibie IMW, po uprzednim umieszczeniu takiej deklaracji na skierowaniu.

Odbiór przez inną osobę niż Zleceniobiorca możliwy jest po dostarczeniu pisemnego upoważnienia od Zleceniodawcy na druku:

Upoważnienie do odbioru wyników badań – F/07/LZBSzZiP pdf icon 50

Kontakt

Zakład Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin

telefon: 81 71 84 555

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.