Instytut Medycyny Wsi w Lublinie
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Bernard   
piątek, 15 maja 2015 00:00

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie

Polskie Towarzystwo Medycyny Społecznej

i Zdrowia Publicznego

Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego – Lublin 2015

Kongres Medycyny i Zdrowia Wsi

 

Szanowni Państwo!

Komitet Naukowy i Organizacyjny Kongresu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu naukowym, które odbędzie się w dniach 24–26 maja 2015 roku w Lublinie.

W trakcie Kongresu będą Państwo mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych, jak również wysłuchania wykładów i referatów z wielu krajowych i zagranicznych ośrodków naukowo-badawczych  oraz wysokiej rangi przedstawicieli różnych instytucji. Ponadto w naturalny sposób Kongres będzie oficjalną i kuluarową płaszczyzną zapoznania się uczestników, nawiązania nowych lub pogłębienia istniejących koleżeńskich kontaktów, wymiany poglądów, a także poznania osiągnięć instytucji państwowych, naukowych, samorządów  i organizacji społecznych.

*SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LUBLINA*

Ramowy program Kongresu - przejdź tutaj

Dojazd na Kongres - przejdź tutaj

kongres_sponsorzy


Poprawiony: sobota, 23 maja 2015 20:11
 
Konferencja Naukowa "Grzyby pleśniowe - wpływ na człowieka i jego środowisko - metody ich zwalczania"
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 kwietnia 2015 00:00

Konferencja odbędzie się równolegle do Kongresu Zdrowia i Medycyny Wsi 
w dn. 25-26 maja 2015 roku w Lublinie.

Na Konferencji będzie poruszony temat wpływu grzybów pleśniowych na środowisko życia w aspekcie zdrowia ludzi.

Proponowane panele tematyczne:

 1. Identyfikacja pleśni i zapobieganie niszczeniu dóbr materialnych przez ich działalność.
 2. Zagrożenia zdrowotne związane z narażeniem na grzyby pleśniowe (związek medycyny z mykologią).
 3. Epidemiologia i zdrowie publiczne w kontekście mykologii.
 4. Nowe rozwiązania w dziedzinie ochrony przed pleśniami.

Miejsce obrad: Aula Instytutu Medycyny Wsi, ul. Jaczewskiego 2, Lublin

Załączony formularz na Konferencję wraz ze streszczeniem należy wypełnić i przesłać pocztą elektroniczną do 08 maja 2015 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Formularz zgłoszenia wraz ze streszczeniem (doc.)

Szczegółowy program Konferencji prześlemy do osób, które zgłoszą uczestnictwo.


Poprawiony: piątek, 15 maja 2015 13:14
 
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 00:00

Instytut Medycyny Wsi, utworzony w 1951 roku przez grupę lekarzy i naukowców skupionych wokół prof. Witolda Chodźki, jest placówką naukową i usługowo-leczniczą podległą Ministrowi Zdrowia, działającą na rzecz szeroko pojętej ochrony zdrowia ludności wiejskiej i poprawy warunków sanitarno-higienicznych środowiska wiejskiego.

Głównymi kierunkami działania są:

 • prowadzenie badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych, wdrożeniowych i usługowych,
 • prowadzenie oceny stanu zdrowia oraz środowiska pracy i bytowania ludności, zwłaszcza ludności wiejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób pracujących w rolnictwie oraz w leśnictwie,
 • prowadzenie specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki, lecznictwa, rehabilitacji i orzecznictwa,
 • prowadzenie działalności w zakresie opracowywania, oceny, wdrażania i komercjalizacji nowych technologii, w tym technologii medycznych,
 • prowadzenie działalności wydawniczej upowszechniającej wyniki badań naukowych i prac rozwojowych,
 • prowadzenie działalności w zakresie szkoleń specjalistycznych i innych form kształcenia, w tym działalności edukacyjnej.


Instytut Medycyny Wsi zatrudnia około 100 specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy medycyny, weterynarii, biologów, toksykologów, chemików, fizyków, psychologów, socjologów, informatyków oraz przedstawicieli innych profesji.

Problematyka badawcza Instytutu to:

 • Ocena stanu zdrowia ludności wiejskiej
 • Ocena środowiska bytowania i pracy na wsi
 • Kształtowanie opieki zdrowotnej na wsi


Prowadzona jest w oparciu o zakłady naukowe, które specjalizują się w różnych dziedzinach. Działalność lecznicza prowadzona jest na bazie Szpitala Klinicznego z Oddziałami, a także w Przychodni Specjalistycznej i Chorób Zawodowych Wsi, w której funkcjonuje 30 poradni specjalistycznych oraz w Ośrodku Rehabilitacji. Współpracuje również z Kasą Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w dziedzinie prewencji i rehabilitacji. Instytut Medycyny Wsi, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w dziedzinie medycyny ogólnej, rodzinnej i środowiskowej oraz medycyny i higieny pracy na wsi, odgrywa znaczącą rolę w procesie reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2014 15:03
 

Informacja o serwisie IMW

Serwis internetowy IMW jest prowadzony przez Dział Wydawnictw Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Redakcja nie będzie odpowiadała na jakiekolwiek zapytania o charakterze komercyjnym, naukowym lub medycznym z wyjątkiem spraw związanych bezpośrednio z działalnością Wydawnictwa i funkcjonowaniem serwisu. W innych sprawach pytania prosimy kierować do konkretnej jednostki Instytutu korzystając z danych umieszczonych w zakładce "KONTAKT" lub na podstronach poszczególnych jednostek.
Wszystkie materiały znajdujące się na stronie mają charakter informacyjny i podlegają ochronie praw autorskich. Wykorzystanie tych materiałów bez zgody Instytutu w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Dział Wydawnictw IMW
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin
Administrator serwisu: Robert Chmura
Administrator serwera: Bernard Kiedrowski
stat4u