Instytut Medycyny Wsi w Lublinie
XII Lubelski Festiwal Nauki – „Nauka drogą do Nobla”
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 00:00

Dział Obsługi Nauki informuje, że na XII Lubelski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach od 19 do 25 września 2015 roku z Instytutu Medycyny Wsi zostały zgłoszone następujące projekty:

 • Ruch jako najlepszy lek XXI wieku – Kierowik mgr Agnieszka Maruszewska, Ośrodek Rehabilitacji;
 • Co robić by być stale zdrowym? – Kierowik mgr inż. Piotr Adamczuk, Zakład Fizyko-chemicznych Zagrożeń Zdrowotnych i Ekologii;
 • Cukier i sól – biała śmierć – Kierowik mgr inż. Paula Wróblewska, Zakład Fizyko-chemicznych Zagrożeń Zdrowotnych i Ekologii. 

W imieniu współorganizatorów i autorów projektów serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, określane mianem „święta nauki”. Autorom projektów życzymy satysfakcji z popularyzowania wiedzy.


Poprawiony: środa, 10 czerwca 2015 13:39
 
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Bernard   
piątek, 15 maja 2015 00:00

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie

Polskie Towarzystwo Medycyny Społecznej

i Zdrowia Publicznego

Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego – Lublin 2015

Kongres Medycyny i Zdrowia Wsi

 


Ramowy program Kongresu - przejdź tutaj

Książka streszczeń - pobierz tutaj

Galeria fotografii z Kongresu - przejdź tutaj


kongres_sponsorzy


Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 10:38
 
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
PDF
Drukuj
Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 00:00

Instytut Medycyny Wsi, utworzony w 1951 roku przez grupę lekarzy i naukowców skupionych wokół prof. Witolda Chodźki, jest placówką naukową i usługowo-leczniczą podległą Ministrowi Zdrowia, działającą na rzecz szeroko pojętej ochrony zdrowia ludności wiejskiej i poprawy warunków sanitarno-higienicznych środowiska wiejskiego.

Głównymi kierunkami działania są:

 • prowadzenie badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych, wdrożeniowych i usługowych,
 • prowadzenie oceny stanu zdrowia oraz środowiska pracy i bytowania ludności, zwłaszcza ludności wiejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób pracujących w rolnictwie oraz w leśnictwie,
 • prowadzenie specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki, lecznictwa, rehabilitacji i orzecznictwa,
 • prowadzenie działalności w zakresie opracowywania, oceny, wdrażania i komercjalizacji nowych technologii, w tym technologii medycznych,
 • prowadzenie działalności wydawniczej upowszechniającej wyniki badań naukowych i prac rozwojowych,
 • prowadzenie działalności w zakresie szkoleń specjalistycznych i innych form kształcenia, w tym działalności edukacyjnej.


Instytut Medycyny Wsi zatrudnia około 100 specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy medycyny, weterynarii, biologów, toksykologów, chemików, fizyków, psychologów, socjologów, informatyków oraz przedstawicieli innych profesji.

Problematyka badawcza Instytutu to:

 • Ocena stanu zdrowia ludności wiejskiej
 • Ocena środowiska bytowania i pracy na wsi
 • Kształtowanie opieki zdrowotnej na wsi


Prowadzona jest w oparciu o zakłady naukowe, które specjalizują się w różnych dziedzinach. Działalność lecznicza prowadzona jest na bazie Szpitala Klinicznego z Oddziałami, a także w Przychodni Specjalistycznej i Chorób Zawodowych Wsi, w której funkcjonuje 30 poradni specjalistycznych oraz w Ośrodku Rehabilitacji. Współpracuje również z Kasą Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w dziedzinie prewencji i rehabilitacji. Instytut Medycyny Wsi, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w dziedzinie medycyny ogólnej, rodzinnej i środowiskowej oraz medycyny i higieny pracy na wsi, odgrywa znaczącą rolę w procesie reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2015 13:39
 

Informacja o serwisie IMW

Serwis internetowy IMW jest prowadzony przez Dział Wydawnictw Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Redakcja nie będzie odpowiadała na jakiekolwiek zapytania o charakterze komercyjnym, naukowym lub medycznym z wyjątkiem spraw związanych bezpośrednio z działalnością Wydawnictwa i funkcjonowaniem serwisu. W innych sprawach pytania prosimy kierować do konkretnej jednostki Instytutu korzystając z danych umieszczonych w zakładce "KONTAKT" lub na podstronach poszczególnych jednostek.
Wszystkie materiały znajdujące się na stronie mają charakter informacyjny i podlegają ochronie praw autorskich. Wykorzystanie tych materiałów bez zgody Instytutu w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
Dział Wydawnictw IMW
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin
Administrator serwisu: Robert Chmura
Administrator serwera: Bernard Kiedrowski
stat4u